Kiedy coś się wypaliło i rozwód jest już właściwie nieunikniony, należy przejść przez niego z podniesioną głową. Taki proces nie należy z pewnością do przyjemnych, jednak kiedy nie można go uniknąć, warto pomyśleć o pomocy adwokata. To właśnie dzięki jego usługom łatwiej będzie nam się rozstać. Kiedy posiadamy dzieci, wówczas proces może być dużo trudniejszy i pomoc adwokata jest w tym przypadku właściwie niezbędna.

Obecność adwokata na rozprawie

Kiedy nie możemy już się dogadać, a miłość dawno się wypaliła, przyszedł czas na rozstanie. Decyzja o przeprowadzeniu rozwodu jest bardzo trudna zwłaszcza w przypadku kiedy posiadamy małe dzieci. Zarówno jedna strona, jak i druga musi poszukać solidnego adwokata. Przeprowadzi on nas przez cały proces rozwodowy, a także pomoże złożyć pozew. Wypełnienie odpowiednich dokumentów wbrew pozorom wcale nie jest łatwe. Jeśli skorzystamy z usług adwokata, będziemy mieli spokojną głowę. Jeśli ustanowi się swojego pełnomocnika w sprawie rozwodowej, być może wystarczy tylko jedna wizyta w sądzie. Adwokat nie załatwi sprawy wcześniej, bo nie taka jest jego rola. Złoży on pozew o rozwód, w którym nie będzie żadnych braków formalnych. Dzięki temu nie będziemy wzywani do sądu, żeby uzupełnić formalne braki. Precyzyjnie napisany pozew pomoże zaoszczędzić mnóstwo czasu. Samodzielnie raczej nie będziemy w stanie czegoś takiego napisać.

Podział majątku nie jest łatwy.

Jeśli zamierzamy się rozstać, trzeba również pomyśleć o uczciwym podziale majątku. Adwokat jest wówczas niezbędny, jeśli zamierzamy walczyć o swoje. Kłótnie i sprawy związane z podziałem majątku są bardzo trudne. Zwłaszcza w kwestii związanej z nieruchomościami. Sąd może nakazać nawet sprzedanie naszego dotychczasowego domu i podział pieniędzy. Żeby tak się nie stało, warto, jest skorzystać z usług fachowca. Nawet jeśli dogadamy się w kwestii podziału majątku, adwokat pomoże załatwić wszelkie formalności związane z finansami i nieruchomościami. Bardzo ważne jest również ustalenie wysokości alimentów. Każdy rozwód może mieć daleko idące konsekwencje. Niekiedy wchodzi w grę obciążenie obowiązkiem alimentacyjnym na całe życie.

Adwokaci oferują bezpłatne konsultacje.

W dzisiejszym świecie, kiedy mamy przed sobą proces rozwodowy możemy skorzystać z bezpłatnych konsultacji adwokata. Wielu z nich oferuje obecnie taką możliwość. Pełnomocnictwo może oczywiście trochę kosztować, ale warto, jest skorzystać z usług adwokata, kiedy zamierzamy się rozwieść. Wszystkie porady prawne z pewnością bardzo się przydadzą. Kompleksowej obsługi warto poszukać u doświadczonej kancelarii prawnej np. https://kancelariabutny.pl/

Comments

  1. Pomoc adwokata w takiej sprawie może być nieunikniona. Tym bardzie jeśli małżonkowie mają ze sobą trudne relacje. Często w takim przypadku dochodzi do fałszywych oskarżeń. Ja współpracowałem z kancelarią https://prawokarne.info/

Comments are closed.